TEL: +421 915 078 142

Penzión Elizabetha*** je národnou kultúrnou pamiatkou a ponúka ubytovanie v historickom centre Kysuckého Nového Mesta. Ubytovanie je k dispozícii na prízemí a v podkrovnej časti celkovo v 12. izbách.

Momentálne je v prevádzke len ubytovanie bez možnosti stravovacích služieb. V ostatných priestoroch prebieha rekonštrukcia, v budúcom období budeme uvádzať do prevádzky zrekonštruovanú kuchyňu s reštauráciou, kaviareň a wellness. 

Penzión má vlastné parkovisko a je napojený na cestnú infraštruktúru na jednej strane do obchodného centra Slovenska, Žiliny a na strane druhej do Českej republiky a Poľska. Penzión je vybavený rozvodmi káblovej televízie vo všetkých izbách a zároveň s možnosťou pripojenia na internet i v priestoroch raňajkovej jedálne a recepcie. Súbežne s námestím sa nachádza hlavná cesta, z ktorej je vstup do areálu penziónu s 6 parkovacími miestami.

K dispozícii je aj vlastná terasa s možnosťou posedenia. Prepojením prestrešenej terasy nádvoria s dobovým salónikom dáva týmto priestorom sviežosť a rozmer, pričom necháva vyniknúť pôvodnému historickému charakteru. V blízkosti penziónu sa nachádza supermarket COOP a Billa, taktiež lekáreň. Autobusová a vlaková stanica sú vzdialené 6 minút pešo. Pošta a poliklinika je vzdialená 10 minút pešo od penziónu. Vstup na parkovisko je zo zadu penziónu na ulici Jesenského.

Z histórie

Kysucké Nové Mesto v 16. storočí získalo jarmočné právo už v roku 1566 a panoval tu čulý obchod z blízkym Sliezskom a Poľskom. V 17. storočí bolo v Kysuckom Novom Meste 35 meštianskych domov a 30 hospodárstiev. Mestu predsedala rada mestského richtára, prísažného a 10 senátorov. Na čele úradu bol mestský notár.

tlac viac1

Eliz 3

3 lozkova zba penzion elizabetha

Miesto pre vás

Novozrekonštruovaný penzión troch hviezdičiek dotvára aj v súčasnom období jadro mestskej pamiatkovej zóny, ktorá spája dávnu históriu s prítomnosťou. Záhadná a pritom veľmi zaujímavá história objektu vytvára priaznivú dobovú atmosféru, ktorá dáva silný impulz pozitívnej energie pre možnosť usporiadania seminárov, školení, banketov, recepcií, narodeninových osláv a iných spoločenských podujatí. Vytvára zároveň podmienky pre folklórne skupiny, kde tradície našich predkov môžu i v súčasnom období folklóristi spojiť s krásnou históriou v priestoroch penziónu.

Ponúkame ubytovanie i priestor na rodinné oslavy a firemné akcie.